Skyddad: Meditativ städning & ett städknep.

Detta innehåll är lösenordsskyddat. För att visa det, ange lösenordet nedan.

FÖLJ:

15 svar

  1. Åh vad skönt! Håller helt med angående städdeadlines! När jag bodde själv så kom det titt som tätt soffsurfare å då ville jag verkligen att det skulle vara rent å snyggt.
    Alltså whaaa, Veronica här! <3 vad nice!
    har uppvisning denna kväll, annars hade det ju varit grymt å gå på hennes konsert!
    Hoppas du får en superfin helg Jennifer!

    1. Bra grej! Skulle vilja ha ett rum över som kunde hyras ut med Airbnb, det skulle nog också vara bra för städningen ;)

      Jaaa, så fin spelning! Synd att du hade annat på schemat. Men hoppas din helg också var fin! <3

  2. Jag funkar också bäst med deadlines. Gärna tajta sådana, haha. Annars blir ingenting gjord och speciellt inte när det gäller städning.

    1. Haha intressant det där, hur vissa av oss tycks fungera. Undra om det finns något knep för sånna som oss, typ hur man kan lura sig själv och sätta upp egna deadlines…?

      1. Om du kommer på hemligheten eller något bra knep så får du gärna berätta. Så lovar jag att göra detsamma :)

        Men ja, annars får man kanske göra som du skriver. Muta sig själv med något man vill göra/ha om man klarar deadlinen.

    1. Men det kan jag inte tänka mig att det sker så ofta? Eller hur stökig kan en bil bli och hur ofta? ;)

        1. Haha fler personer gör det säkert lite stökigare jo. Lite skönt att inte ha en bil att ta hand om, tycker jag har nog jobb att ta hand om mina skor, hehe.

  3. Jag brukar också ha musik på. Gärna något tralligt som typ “Hey, I just met you and this is crazy, but here’s my number, so call me maybe!”. Sen springer jag runt och glömmer ibland bort att städa för att jag sjunger och dansar i stället. Det där med att inte ha någon insyn är guld värt! ;)

    Och jag håller med. Ett nystädat hem inför helgen är sååå skönt. Helst ska det kombineras med renbäddad säng, nyduschat hår och tom tvättkorg.

    Hoppas att du njuter av en mysig fredagskväll i ditt nystädade hem (eller är ute och slår klackarna i taket)!

    1. Haha exakt! Jag hoppas att vår insyn är lika dålig som jag alltid tänker att den är, men ser själv in till ett gäng grannar ;)
      Ohja, där har du en komplett kombo, + typ en bra middag och ett inlägg publicerat på bloggen. Haha listan kan göras längre….

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Detta innehåll är lösenordsskyddat. För att visa det, ange lösenordet nedan.