Skyddad: Måste man vara bra på att leva i nuet?

Detta innehåll är lösenordsskyddat. För att visa det, ange lösenordet nedan.

FÖLJ:

3 svar

  1. precis! Jag brukar säga såhär ibland “ingenting blir någonsin bättre av att varken älta, oroa eller ångra sig.”. Ärligt talat så har detta fått mig att inse att släppa taget och att låta saker och ting att gå som det går..

    1. Även när det handlar om jobb och utbildning?

      Om att skaffa barn osv?

      (Alltid tänkt att det är knäppt att folk känner att de måååste ha fast anställning innan de börjar skaffa barn…men nu är jag likadan…inte för att det är aktuellt att skaffa barn än men haha)

      Tack Jennifer att du tog upp det. Hmm.. tja. Oro är väl en del av livet. Tusan, tänkte att du som gjort så mycket hade något antiorosrecept!

      1. Förlåt kära du för ett sent svar här!
        Alltså jag är ju så lost när det kommer till jobb – men ja jag känner nog att jag vill ha ett mer “stabilt” liv när det blir dags att skaffa barn :)
        Det kommer bli fint ska du se! Kramkramkram!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Detta innehåll är lösenordsskyddat. För att visa det, ange lösenordet nedan.